můj příběh

od poznávání jiných kultur až po kulturu doteku ...

Již od mládí jsem rád cestoval po celém světě. Nejdříve po horách a pouštích, pak mne čím dál tím víc, zajímali lidé a jiné kultury. Obzvláště ty příliš nepoznamenané turistickým byznysem. Mimo jiné jsem se snažil vyzkoušet místní masáže, které k jejich kultuře neodmyslitelně patří. A zjišťoval jsem, že na celém světě lidé, dokonce i zvířata, vyznávají relaxační a léčivou moc doteku. 

Začal jsem absolvovat různé masérské kurzy, zkoušet různé masážní techniky a zkoumat zázračnou moc doteku. Mým favoritem se stala havajská Lomi lomi, ale i tradice taoistické a tantrické.
Brzy jsem nabyl pocitu, že masérské kurzy v Čechách jsou až na výjimky vedeny mechanisticky a povrchně - pouze jako naučené sledy hmatů. Když jsem se ptal, proč se hmat provádí tak a tak, jaký léčebný efekt či pocit má vyvolat, jaké má duchovní souvislosti, nedostával jsem odpovědi. Očekávalo se, že nad tím nebudu přemýšlet a naučím se to slepě tak, jak řekl pan učitel. 
A tak jsem se rozhodl, že zkusím masírování učit jinak - mohli bychom říci celostně. A s maximálním respektem k žákům i masírovaným.

Kontaktujte mě

Máte-li zájem o cestovatelské přednášky a slideshow nebo o masáža či masérské kurzy, ozvěte se mi. Rád se s Vámi potkám :-)